26 Aralık 2011 Pazartesi

2011'in en iyi madiliği aday 2: TAYFUN SERTTAŞ'IN ERİNÇ SEYMEN'E MEKTUBU2011 yılında güncel sanatçılar pek rahat durmadı ve haset, kıskançlık ve madilikle dolu olarak birbirlerini çiğ çiğ yemek için her fırsatta ellerinden geleni yaptılar. Bu savaşlardan biri de sanatçılar Tayfun Serttaş ve Erinç Seymen arasında gerçekleşti.

Yıllardır gizli gizli devam eden husumet haziran ayında Serttaş'ın Seymen'e yazdığı bir mektupla gündeme oturdu. Sene paçozsun, senin saçını başını yolarım tadında ilerleyen bu 'kavramsal cat fight' madilik dozuyla kimi yüreklere su serpti kimi yürekleri de dağladı.

Tamamını http://tayfunserttas.blogspot.com/2011/06/yigit-karaahmetin-yazsna-ilaveten-erinc.html okuyabileceğiniz mektubun en hararetli bölümleri ise şunlardı:

"Öncelikle, ürettiğiniz o bayağı imgeleri, Londra'da ilkokul çocukları kırtasiyeden sticker olarak alıp defterine yapıştırıyor, en fazla o kadar... Bende size karşı dilimi "o kadarlık" kuracağım. Ortada günümüz koşullarında sanat üretimi adına ufkumuzu açacak ya da üzerine iki saniyeden fazla düşünmeyi gerektirecek hiçbir şeyiniz yok."...

... "Siz 3-5 bin liraya IQ seviyeleri ortadaki mankenlere son moda anarşi, insan hakları ve yok sayılan değerleri satıyorsunuz, işgence odalarının resimlerini satıyorsunuz"

..." gay pride'larda düdük çalıp sağa sola koşturarak, 30 yaşınıza kadar ailenizin evinde konfor içerisinde yaşayıp insanlara özgürlük ve anarşi mavraları atarak, üflesem uçacak hacminizle kalkıp sado-mazo gibi okumaktan öteye pratik edemeyeceğiniz tekstlerin arkasından orjinallik taslayarak, ne sanatınızı ne de kendinizi bir yerde konumlayabilirsiniz."...

Bu mektubun arkasında her mağdure gibi Erinç Seymen'de sessizliğe büründü ve Tayfun Serttaş'ın attığı golün keyfini çıkarmasına izin verdi. Bize de bu ikilinin kapışmasını 2011'in adaylıkları arasında göstermekten başka çare kalmadı.

6 yorum:

 1. ahahaha ayyy bunlar ne ayol

  YanıtlaSil
 2. enteller birbirine düşmüş oh olsun.

  YanıtlaSil
 3. erinc seymen bitik drama. bir seneyi daha hicbir sey yapamadan ve uretemeden bu sayede gundemde kalarak gecirdigi icin serttas'a tesekkur etmeli.

  YanıtlaSil
 4. aman halktan kopuk entel mi olur ayol yerim bunların entelliğini ben .Kim bilir o cümlelerin arkasında ne manalar yatıyor :P bunlar otursun am şaplatsın . bunlara o müstehak !

  YanıtlaSil
 5. ancak çirkinlikte birbiriyle yarışabilir bunlar

  YanıtlaSil
 6. yolsunlar birbirlerinin sacini basini dicem ama biri kel...

  YanıtlaSil