1 Eylül 2010 Çarşamba

Hakaan'ı kim ispiyonladı?
Geçenlerde The Independent'ta da yurt dışında yeni gurur kaynağımız Hakaan'la ilgili bir yazı çıktı. Allah'tan İngilizce biliyorum da hemen okudum.

Aranızda büyük çoğunluğu sadece Zara'dan giyindiği Hakaan'ın kim olduğunu ve ne yaptığını bilmiyor olabilir. Andam yarışması'nda 220 bin Euro'luk büyük ödülü kazanan Hakan Yıldırım yani avrupai adıyla Hakaan.

Indepenetend büyük merakla bu başarıyı sorguluyor. Ve lafı jüri torpil mi yaptı acaba diye soruyor? Meğer minnoşlar tüm bu araştırma süreci, isimsiz bir mektubun Avrupa'daki yaklaşık 600 gazeteciye gitmesiyle başlamış.

Kötü bir imlayla yazıldığı söylenen bu mektubu alan Fransız blgger'lar olayı zirveye taşımış, en sonunda da bu işi araştırmaya başlamışlar.


http://www.independent.co.uk/life-style/fashion/hakaans-andam-win-doesnt-make-everyone-happy-2022120.html


Peki durup duruken bu mektubu tüm bu gazetecilere kim göndermiş olabilir? Kim küçük, yükselmek isteyen can atan Hakaan'ı ispiyonlamış olabilir?

Madi Clara sizin için muhtemel adayları araştırdı?

Bahar Korçan: Bu ülkeden sadece bir başarsız ödül alacaksa o ben olmalıydım diyerek, Medusa saçlarını elektriklendirip delirerek bu mektubu yazmış olabilir.

Kemal Doğulu: Neden olmasın? İki eski 'özel arkadaştan' biri 200 küsür bin Eurol'luk ödül alıp Kate Moss'la am şaklatırken diğeri ise hala Hande Yener'in saçlarını fönlüyor. Uyuz olması çok normal.

Marcus Piggot: Nohut pipili sevgilisi Merta Alas'ı fashion jigolo Cuneyt Akeroğlu'na kaptırdıktan sonra aslında çaktırmasa da bir sinir krizi geçirdi. Mert&Marcus fotoğraf şirketini yıkmamak adına kadınlık onurunu ayaklar altına aldığı yetmezmiş gibi, mutlu üçlülerinin içine Cüneyt tarafından sokulan bu topuzluyu da çekemem artık diyerek, kaleme kağıda döşenmiş olabilir.

Edebiyat ajanı Barbaros Altuğ: Bitmeyen savaş.Sırf orada da adamı rahat bırakmamak adına bunu yapmışsa hiç şaşırmam. Ama Fransız blogger'lara mektup yazacak kadar Fransızca bilmiyor. Öğrenmiştir kesin. Sırf bunu yapabilmek için.

Kimliği belirsiz bir genç tasarımcı: Hakaan aynı zamanda yurtdışında kendini Türkiye'den gelen genç yetenekli tasarımcı olarak 34 yaşında tanıtıyor.Yani ne beden olarak ne yaş olarak 34 değil bence. Bu çok açık. 44 yaşındadır kesin. ve 44 beden aynı zamanda. X-large. Old. Dead. Buna sinirlenen hiçbirimizin tanımadığı punk zayıf bir İngiliz tasarımcı da delirmiş olabilir.

Madi Clara: Hiç nedeni yok sırf madilik olsun diye.

Acaba kim?

Öpüyorum minnoşlar...

24 yorum:

 1. ayol karının götündeki kıllar kadayıf oldu hala moda peşinde. fransa nın haline vah vah.

  YanıtlaSil
 2. yazık mert alaşa nasıl bir bok çukuruna düştü bilmiyordur kesin. yakında her tarafı o boka bulaşınca anlayacak kokusunu.

  YanıtlaSil
 3. Bence ispiyonlasa ispiyonlasa bunu manikürcü kemal yapmıştır,kadın eski sevgilisinin mal varlığını kıskanmış olabilir,ki zaten kadınlar arası kıskançlığın yaygın olduğunu hepimizi biliyoruz.

  Peki ya sen clara ona buna bok atıcağına iş arasan iyi olmazmı?
  Kemal kadınına dedin dedin ağzı kokuyo diye yakında senin açlıktan ağzın kokocak.
  muahhhh

  YanıtlaSil
 4. ibne vatandaş2 Eylül 2010 15:22

  Artık işi tümüyle karaktersizliğe döktün. Nefret dolusun ve insanları sadece eşcinsel oldukları için engellemeye tökezletmeye çalışan homofobiklerden hiçbir farkın kalmadı. Sana yapılanların haksızlık olduğunu düşünüyorsun ve aynısını başkalarına da yaparak aradığın adaleti bulabileceğini zannediyorsun. Uzun süredir yalnızca yalnış şeyler yapıyorsun. Biraz toparla kendini. Kendine yaptığın bu kadar kötülüğü sen bile haketmiyorsun.

  YanıtlaSil
 5. oh be... nihayet aramıza döndün madi! hoşgeldin...

  YanıtlaSil
 6. ay bu hakan varoşuna birşey yapmaya gerek yok ki! nasılsa anlarlar ordakiler 2-3 ay sonra. ayol o çizgi bile çizemeyen, torna okulundan bir zavallı kadın, kim ne yapacak onu oralarda? mert alaş hatrına bir torpil 2 gullum tamamdır. seneye beyoğlu belediyesi simitçi kıyafetlerini tasarlarsa dua etsin.

  YanıtlaSil
 7. kemalde şüphelenmeklerdeyim

  YanıtlaSil
 8. Farkında mısın artık bu blogu kimse okumuyor? Sen de ne yorum yapılırsa koymak zorunda kalıyorsun. Nerde o eski şaşaalı günlerin di mi? Çabuk düştün Madi. Elinden de kimse tutmuyor kalk diye. Ne ektiysen onu biçiyorsun bu hayatta ne yapalım.

  YanıtlaSil
 9. madi clara dizisini izlemek ne keyifli olurdu. gossip girl'ün türk versiyonu. üstelik bu sefer ilk kez olarak adaptasyonu orijinalinin kalitesini aşağı çekerek değil orijinalinde denenmeye cesaret dahi edilemeyecek şeyler olurdu. tatlı hayaller tabii bunlar. diziyi spice platinum(private spice) da yayınlamak gerekirdi tabii
  bazen böyle salak hayaller kuruyorum madi
  çaptan düştüğünü söyleyenler beni sinirlendiriyor bu arada çünkü çaptan düşmedin sadece işsizsin ve para olmadan bütün bu dedikoduların ortamına girmek de kolay değil biliyorum.
  ibneler tabii ki ibnelik yapacaklar senin zor günlerinde dalga geçecekler ama ben gerçek bir ibne değilim. penisi olan bir kadınım şekerim. empati falan yağni. kapiş?

  YanıtlaSil
 10. kız şyle deme haakan karısı meşhur oldu, rene habermarcher bayağı unlu bır moda fotoğrafçısı bunun kreasyonlarını kullandığı ilk kısa filmini çekti, atina'da POP diye bir moda dergisi karının kıyafetlerini kullandı, e semercioğlu da bu haberi aynen alıp yazmış gazetesine, hakaan ı bütün dünya duydu.

  YanıtlaSil
 11. ay atinada ajda pekkan senelerce şarkı söyledi de ne oldu? bu da atinaya gider 2 de kıyafet satar kıyıda köşde sonrası yine çöplüğe dönüş! bunların piri rifat noldu? bodrumda kürt kocasıyla yastıkçı dğükkanı açtı. işte bu keltoş hakan'ın sonu da o; ya yastıkçı açar ya yorgancı. ahahaha.

  YanıtlaSil
 12. http://thepop.com/2010/09/02/pop383/

  POP dergisi yunan değil Ingiliz, sene de 2 defa çıkıyor, merkezi Londra, işte Hakaan karısının da yer aldığı bölüm, çatlayın ayol, kadın 50 sinde de olsa bi şekilde şöhret oldu

  YanıtlaSil
 13. Saydıklarının hepsi de işinde gücünde baya da başarılı olmuş insanlar; sen hariç canım. Yani onların değil ancak senin arkasına düşeceğin bir madilik bu madi. Onlar başarılarına başarı katarken sen de burada 3 kişinin okuduğu bu sitende onları çekiştirirsin gelecekte.

  YanıtlaSil
 14. bize ne yaw sanki o elbiseleri giycez.. türkiyeden çıksa otomobil çıkardı moda taklittir bizim ülkede.. szihli ile tekyönde hala kendi fotosunu çekiyor 10 megapıxel sony ile :)

  YanıtlaSil
 15. Kız bu Pop'a her çıkan şöhret olsa ben de olmuştum! Iyi bak, o dergiye Türk lokumundan Bahar Korçan cadısına çıkmayan kalmadı. Arzu kapris-ol dahi çıktı. Hakan karısının çıktığı bölüm ne; genç tasarımcılar! Biri 19 yaşında brezşyalı bir manti, öbürü 25lik trinidalı! Bir de 50 yaşındaki keltoş Türk gacısı! Ay siz hakkaten inanıyor musunuz bu gacıdan tasarımcı çıkacağına dünyaya? 5 sezon sonra İstanbul defilelerinde sıraya girer öbürleri gibi:) Dua etsin Mert Alaş'la "burun kardeşliği"ne! Ama dikkat etmesi lazım:)

  YanıtlaSil
 16. alın size bir iyilik; mektup tartışmasının orijinali. fransızca bilmeyenler için özet: defilenin stilistliğini vogue editörü yaptı, hakan'ın danışamnı vogue fotoğrafçısı, jüri başkanı vogue editörü diyor. ve ekliyor: bu işin peşini bırakmayız, kötü koular geliyor. http://donaldpotard.yagg.com/2010/07/07/la-lettre-anonyme-qui-rend-paris-murmurant/comment-page-1/#comment-528

  YanıtlaSil
 17. şaka gibi hakan ordasn burdan arakladığı minimalist tunceli tasarımlarıyla parayı buldu valla...heryerde mimar sinan mezunuyum diye geçiniyor ama diploması yok karının.yıllarcada kuşum aydın ın asistanı olmuş bir zavallı geçmişini saklamasın...

  YanıtlaSil
 18. kadın orada da çorlarıyla konuşuluyor: victoria beckham'ın koleksiyonu çalmış deniyor
  http://www.haberturk.com/magazin/haber/504746-hakan-yildirim-victoriayi-carpti-mi

  YanıtlaSil
 19. yahu hakan denilen bu sözde tasarımcı şahıs yanında çalışan stajyer genç modacıların çizdiği ve yaptığı kıyafetleri alıp benim diye sergileyen bir insan. genç modacı ödülünü o yüzden almış olabilir!

  YanıtlaSil
 20. bak bu da doğru. çizgi adam bile yapamayan, dikiş nedir bilmeyen, tasarımın t'sini görmemiş duymamış, dergi sayfalarından örnek kesip elbise yaptıran bir balamoz lubunyaya ne genç ne tasarımcı denir.

  YanıtlaSil
 21. abla bence bu mektubu yazsa yazsa kendisi yazmıştır 600 kişiye beni duyan kalmasın diye.

  YanıtlaSil
 22. torpille elde edilmiş bir başarıydı zaten anlamak için çok zekı olmaya gerek yok...begnemyenler okumasın yani dedıkodu sitesi kardeşim yok tokezletiyomus yok bılmem ne 600 kişiye maili madi atmadı herhelade bosu bosuna sacmalıyorsunuz

  YanıtlaSil
 23. Sonuç : Siz burada bok atın, o yurusun... siz değilmisiniz hala bu çöplükte olan...

  YanıtlaSil
 24. hakan yıldırım ın yurudugu bir yer yok hala debelenmede. tasarımcılıktran biraz anlayan, duzgun moda kaynaklarını takip eden herkes bunun da farkında. hakaan markası debenhams julien mcdonald dan oteye gidemez.

  YanıtlaSil