6 Kasım 2009 Cuma

Hırsız ve küçük bahanesi

Küçük akıllı kasaba kurnazı hırsızımız Habertürk çalışanı Zafer Akbaş twitter'dan açıklamalar yapmış. Ne dediği de anlaşılmadığı için tam olarak delirmesini çözemedim ama sanırım 'Gay dedikodusu var bunu aldım. Sonra da onlar itiraz etti' gibi şeyler yazmış.

Hadi ordan! Hadi ordan! Seni küçük kasaba kurnazı seni. Sen bal gibi de Serkan-Koray arasında gay ilişki vardır diye haberi alıp bunu özel haber damgasıyla yayınlatıyorsun. Çalmışsın işte. Bunu ancak senin gibi küçük çapta kasaba kurnazı zekası akıl edip, bu yalanın arkasına sığınır.

Üstelik burada temel mesele buraya 'iğrenç' diye laf atıp daha sonra utanmadan buradan bir şey çalman.

Beyefendi twitterdan ayrıca açıkladı ki homofobik değilmiş, gay olmamız umrunda da değilmiş. Ayol senin dilin ne zamandan beri homofobik demeye döndü. Ne zaman aksanın düzeldi?

Homofobik olmayan kasaba kurnazı bize en güzel cevabın Serkan Çeliköz tarafından da verildiğini yazmış: 'Hastalıklı beyinler' cevabını yollamaış.

Ay iyi ki homofobik değilsin. Demek homofobik olsaydın yüzümüze kezzap atacaktın. Serkan'ı da işin içine karıştırıyor ki algı değişsin, sempati toplasın.

Ayyy. Bir şeyinden de etkilenelim değil mi?

Ben anladım canım seni! Küçük kasaba kurnazlığıyla bir şeyler yapmaya çalışmışsın ama olmamış. Çok gördük bu numaraları. Hadi şekerim sen bırak bu üst düzey dedikodularla uğraşmayı ya da araklamayı da doğru Keops'un önüne Demet Akalın'ı beklemeye. Belki sana evleneceğini açıklar da maaşın düzenli yatmaya devam eder. Hadi canım. Hadiii.

3 yorum:

 1. herkesin ziyaretine açık bir blog'da, cımbız ile ayıklanmış bazı haberlerin kullanılması hiç te şaşılası değil aslında. hatta bu olmasa şaşkınlık verici olurdu, bir bakıma blog'un başarısı olarak ta düşünülebilir.

  ancak burada daha değerli olan ve çalınmaması gereken şey konsept. yani bir bütünlük olarak madi-clara'nın yaptığı içeriden eleştiri ve dillendirdiği söylem. bu söylemin kültürel karşılığı ve ifade özgürlüğü ile olan ilişkisi.. bunun biricikliğini korumaya daha fazla gayret göstermek gerekiyor diye düşünüyorum. tanıdığım birçok insan bu blogu güncel bir dedikodu haritası olmaktan ziyade, bu nedenlerle takip ediyor çünkü. bence konsept risk altında olmasın. geri kalanı rant'a dair bir seçicilikten ibaret..

  YanıtlaSil
 2. ne dedim sana. sevaptır ayol. iyi etmişin :P

  YanıtlaSil
 3. Hakkında yazdığın kişi kaşar pblerden biri değil. aç karnını doyur ifadesi ağır olmuş.

  YanıtlaSil