29 Ekim 2009 Perşembe

Yaşlı gay'den akıllıca fikir
Geçen gün Birgün Gazetesi'nde Türkiye'nin en ünlü 'out' gay'i Kürşad Kahramanoğlu'nun bir yazısı çıktı.

Muhtemelen okumamışsınızdır.

Malum Birgün'ü sadece 1000 kişi okuduğu için o sayıya dahil olduğunuzu hiç sanmıyorum. Aklınız fikriniz kim kiminle nerede ne yapmış olduğundan, başka şeylerle ilgileniyorsunuz. Haklı olarak.

Demode fikirleriyle Türkiye'deki gay'lerin önünü tıkamaktan öte başka hiç bir şeye yaramayan Kahramanoğlu yazısında artık yavaş yavaş Türkiye'deki gay'leri dolaptan çıkarmamız gerektiğini söylüyor.

Aaa, hello Kürşad. How is Great Britain?

Senelerdir savunduğun şey gay'i e'yle yazalım, bildiriler dağıtalım, cinsel yönelim şöyle olsun böyle olsun diye kafa ütülemekten öteye geçmezken bir anda iyi bir fikir üretebildin.

Neye borçluyuz bu değişimi o zaman? Acaba senin naftalin kokan fikirlerinin günümüz dünyasında hiçbir ibnenin dikkatini çekmediği için aylardır burada bağıra bağıra herkesi out edelim dememize mi?

Bizim yolumuzun daha popüler ve insanların dikkatini çektiğini anlayıp hemen buraya yamanmaya çalışması olabilir mi?

Kahramanoğlu yazısının bir bölümünde şöyle diyor: 'Mesela dedikodu üreterek, eşcinselliği Türkiye’nin en iyi bilinen sırrı iken, hâlâ bunu yiğitçe yazamayan, magazin sayfalarından bir türlü kalemini kaldıramayan gazeteciye duyabileceğim hiçbir saygı yok. Allah rahmet eylesin, döneminin şartları Zeki Müren’e bile kadınlarla ilişkisi olduğu yalanlarını söyletmişti. Birçok bakire ile birlikte olduğu, Ajda Pekkan’la nişanlandığı gibi... Eşcinsel bir yazardan, sanatçıdan, entelektüelden minimum beklentim; sorulduğu zaman, bu konuda konuşmak istemese bile bir “Evet, eşcinselim” cümlesini üretebilmesidir. Bu kadarcık yüreği ve birikimi olmayan insandan yazar, sanatçı olur mu?'

Hımmm çok iyi bir fikir. O zaten out olmuş bir şekilde yazan gazetecileri kıskanacağına ve onlara akıl vereceğine bir dönüp kendine ve çevresine baksın.

Kendi etrafında out olmayan arkadaşlarını mesela Halil Ergün'ü dolaptan çıkararak başlayabilir bu mücadeleye.

15 yorum:

 1. olmadı madi clara.... kürşad kahramanoğlu bu ülkenin en kafası çalışan ve en entellektüel gay aydınıdır... dünyaca tanınan bir aktivisttir... olmadı !!!

  YanıtlaSil
 2. Niye olmasın, gayet de iyi olmuş. Halil Ergün geçen gün magazincileri eleştirirken "bana gay misiniz diye bile soru soruyorlar" diyordu. Arkadaşının sözünü dinleyip "evet" deyiverseymiş. Kahramanoğlu Yiğit'e bok atacağına arkadaşlarına akıl versin. Yakın çevresine faydası dokunmayan adamın dünyaca ünlü gay aktivistliğini n'apayım ben? Türkiye gaylerine en çok faydayı kim sağlıyor? Kürşad mı, MadiClara mı? Bir sonraki anket konusu bu olsun bence. Madicim sen bu ülke gayleri için çok önemli bir insansın. Durmak yok yola devam :)

  YanıtlaSil
 3. ufff evet yani gay gey guy göy ay ıste heryol paris sekerler.. onemli olan dolapta kalmamak yani.. o kadar konusuyolar e,a,ı,i,o,ö,u ve ü hepsi olur bence... ayrıca bu kadar aktivist olup kendini hetero diye tanıtan erkeklerinde kusatın yatagından gectigi soyleniyor.. (buyuk ihtimalle 100ytl odenmis jigolo)..
  kursatmı madiclaramı.. hmmm kesinlikle madi sensin hayatım :D

  YanıtlaSil
 4. halil ergün ellerinin üstündeki kıllara ağda yaptırmaktan kafayı ladırırsa uzun seneler aynı evde yaşadığı şişman arkadaşı bıyıklı tuğrul abla ile elele tuğrul'un habire çıktığı programlardan birinde out olsunla da biz de kürşat yamukdişe inanalım.

  YanıtlaSil
 5. Buyuklerimiz hele bir dolaptan ciksinlar da sira bize gelsin. Ben sahsen Hincal Uluc'un dolaptan ciktigi gun out olacagim.

  YanıtlaSil
 6. halil ergun mumkunse dolapta kalsin; the only gay in town kursad i da amsterdam a yollayalim.

  YanıtlaSil
 7. acaba yattığı jigoloları da out olmaya ikna ediyor mu? etmiyorsa o zaman şu mu; yattığınız adamlar out olmasa da olur. arkadaşlarınız ve yatmayacağınız kişiler out olsun! o zaman kürşat 1 numara yatılmayacak listesinde, out olabilir. halil ergün de öyle. botox paralarına yazık halil abla, out ol, rahatla.

  YanıtlaSil
 8. Yani şimdi bu adam yigitden gidip gazetedeki köşesinden out olmasını mı istiyor? bu mudur sıkıntısı???
  Yahu bu yiit k daha gecen aylarda Tunceli'ye elinde pempe kapaklı Aşk romanı ile gitti, plajda sereserpe uzandı, pembe deniz yatagı ile tüm tunceliye out oldu :)) ve bu bir yazı dizisi olarak gazetede yer aldı! Daha ne yapacaktı?? etek traşını olurken mi goruntulenseydi?? Onu da elbet bir gun yapacak!! Ve henuz kimse neyin farkında degil ben bunu şimdi anladım. Bu tunceli meselesine paralel olarak, yiit gercekten zaman icinde cok daha cesaret gerektiren gundemlere imza atacak... Ucuz veya komik bulacaksınız ama o esnada bu gundemler farkındalık ve ozgurluk tadı bırakacak damagımızda... gunumuz turk gencliginin elinden alınan ve hergecen gun daha da unuttugumuz tadlardan bahsedioum.

  ilk yazıyı yazan salağa seslenioum.. oldu veya olmadı fark etmez, kursad'ın basarılı oldugunu soyluyorsun, öledir eminim. ama elitist gaylerden bu ulkeye cok bir fayda olmadı bence ve maalesef onlardan cok var :) Ama tuncelide pembe aşkı okuyan ve umarım yakın gelecekte insanların gozune gozune sokacak daha çok çomagi olanlardan pek fazla yok:))

  Bırakın onlar da kendi bildikleri yoldan gitsinler. Zaten bana sorarsanız o yolu takip etmek cok daha eglenceli olacak :))

  YanıtlaSil
 9. halil ergün dolPTmı? senelerdirrrrr prive de koluna 30 ytl 'lik iki paralı asker takar gezerr! yaşlı kadın olduğu için korkuyodur yoksa taksimde raat !1

  YanıtlaSil
 10. hüüüeeyyyyt kara murat benim ulan

  YanıtlaSil
 11. Madiciim ona buna bok atacagina yiyosa bi de sen out ol. Kursad'in rengi belli. Ya senin? Bana rengini soylee!

  YanıtlaSil
 12. juvenile salagina sesleniyorum:
  Kursad'in elitist olduguna nerden karar verdin?
  madilara'ya sesleniyorum:
  Daha once yaptigim yorumu niye yayinlamadin? Yoksa kafaniza gore sansur yapmayi pek mi seviyorsunuz? Bu ulkede herkes birbirine sansur yapiyor zaten. Bari biz yapmayalim.

  YanıtlaSil
 13. Halil Ergün dolapta kalsın diyen arkadaşa katılıyorum. "Ünlü" dolap gaylerinin çoğu o kadar rezil tiplemeler ki, onlar out olsa bizim adımız lekelenir. Hatta Halil Ergün Üsküdarlı dul bir terzi hanım teyzeyle, Hıncal Uluç da 65 yaşında fransız bir hayat kadınıyla evlensin, sakın out falan olmasınlar. Bu insanlarla aynı kategoride değerlendirilmeyi benim midem kaldırmaz...

  YanıtlaSil
 14. bence de, bu yaştan sonra out olsalar ne olacak. Önemli olan koluna kadınları takıp gezen yalancıları ortaya çıkarmak.

  YanıtlaSil
 15. kürşad kahramanoğlu bu ülkenin yetiştirdiği en önemli geylerinden, beylerinden ve beyinlerinden biridir. Kürşad'a laf yok madicim.

  YanıtlaSil